وزن تیرچه کرومیت چند کیلوگرم است و چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟

وزن تیرچه کرومیت

تیرچه کرومیت یکی از مصالح ساختمانی مشابه با تیرچه بتنی معمولی اما از نوع بهبود یافته است؛ در واقع با ایجاد تغییراتی در تیرچه‌های معمولی معایب قبلی برطرف شده است. هر چند قیمت تیرچه کرومیت از تیرچه بتنی بیشتر است، ولی به دلیل مصرف تعداد کمتری از تیرچه، کاهش مصرف بتن و سرعت بالای اجرای آن، از لحاظ اقتصادی مقرون به‌صرفه‌تر است. ما در این مطلب راجع به وزن تیرچه کرومیت و تاثیر آن بر قیمت تیرچه‌ها خواهیم پرداخت. ما را در آهن بازار دنبال کنید.

وزن تیرچه کرومیت به چه عواملی بستگی دارد؟

تاثیر وزن بر قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما به طور کلی می‌توان گفت که افزایش وزن تیرچه کرومیت می‌تواند به افزایش قیمت منجر شود. افزایش وزن به معنای استفاده از مواد بیشتر برای تولید تیرچه است که می‌تواند هزینه تولید را افزایش دهد و در نتیجه قیمت نهایی تیرچه را بالا ببرد. از طرف دیگر، افزایش وزن می‌تواند بهبود کیفیت و مقاومت تیرچه نیز منجر شود که این موضوع نیز می‌تواند تاثیر مستقیم بر قیمت آن داشته باشد.

مهم‌ترین عامل موثر بر وزن تیرچه کرومیت، طول آن است
مهم‌ترین عامل موثر بر وزن تیرچه کرومیت، طول آن است

برخی از عواملی که بر وزن تیرچه کرومیت تاثیر دارند عبارتند از:

1. ابعاد تیرچه:

ابعاد تیرچه در تعیین وزن آن نقش مهمی دارد این ابعاد شامل شامل طول، عرض و ارتفاع آن می‌باشد و به طبع تیرچه‌های بزرگتر و ضخیم‌تر وزن بیشتری دارند.

مهم‌ترین عامل موثر بر وزن تیرچه کرومیت، طول آن است. هر چه طول دهانه بیشتر باشد وزن یک متر تیرچه کرومیت تغییر می‌کند. به عنوان مثال تیرچه فلزی دو متری هر متر طول ۴/۵ کیلو گرم و تیرچه ۳ متری هر متر طول ۵/۵ کیلوگرم وزن دارند.

2. نوع مواد استفاده شده:

نوع موادی که برای تولید تیرچه کرومیت استفاده می‌شود نیز بر وزن آن تاثیر دارد. مثلاً استفاده از فولاد کرومیت با وزن بیشتری منجر به افزایش وزن تیرچه می‌شود. اگر قصد خرید تیرچه فلزی به کیلوگرم را دارید دقت کنید زیرا برخی افراد سودجو برای بیشتر شدن وزن و سود بیشتر از فولاد نامرغوب مثل میلگرد پرسی، نرمال یا پرتی استفاده می‌کنند که در بازار قیمت کمی دارد، اما وزن زیادی دارد..

3. شکل سازه

نحوه طراحی سازه و ابعاد آن نیز موجب تغییر در اندازه تیرها و ستون‌های به کار رفته در ساختمان می‌باشد. بدین جهت میزان تیرچه کرومیت موردنیاز نیز براساس این ابعاد و اندازه ها تهیه شده و مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارتی باید گفت این اعداد و ارقام تأثیر بسزایی بر قیمت و وزن تیرچه کرومیت دارند و همواره مورد توجه معماران و مهندسان ساختمان سازی بوده اند.

میانگین وزن یک متر تیرچه کرومیتبه صورت تقریبی

  • شاخه دو متری ۹ کیلو گرم
  • شاخه 3 متری بین ۱۶ الی ۱۹ کیلو گرم
  • شاخه 4 متری بین ۳۲ الی ۳۶ کیلوگرم
  • شاخه 5 متری بین ۴۵  الی ۵۰ کیلو گرم
  • شاخه 6 متری بین ۶۵ الی ۷۲ کیلو
  • شاخه ۷ متری ۸۴ الی ۹۵ کیلو
  • شاخه ۸ متری ۱۱۰ الی ۱۲۵ کیلو گرم

چرا وزن تیرچه کرومیت باعث تغییر قیمت آن خواهد شد؟

عوامل متعددی بر قیمت تیرچه کرومیت تأثیرگذار هستند. این محصول به لحاظ ویژگی‌های منحصر به فرد و کارایی مطلوب، جایگاه ویژه‌ای در صنعت ساختمان‌سازی و اجرای سقف انواع سازه دارد. اما برای مدیریت مالی و کاهش هزینه‌های ساخت سازه و اجرای سقف، آشنایی با عوامل مؤثر بر قیمت تیرچه کرومیت ضروری است. این باعث می‌شود تا  درکنار  صرفه‌جویی در هزینه‌های ساخت سازه، شاهد افزایش استحکام، مقاومت و طول عمر آن باشیم. توجه داشته باشید که قیمت تیرچه کرومیت به دلیل نوسانات قیمت حتی در طول یک روز نیز ممکن است دستخوش تغییراتی گردد؛ چرا که قیمت مواد اولیه بر قیمت نهایی تیرچه‌ها موثر است.

در ادامه‌ی مطلب چند علت تاثیر وزن تیرچه کرومیت بر قیمت آن را را مطرح می‌کنیم:

1. هزینه تیرچه در هر متر مربع

در ابتدا باید بدانید که گاها هزینه‌ی تیرچه‌ها براساس کیلوگرم بر متر مربع محاسبه می‌شود. به طبع آن با افزایش متراژ سقف و محل استفاده از تیرچه کرومیت به نسبت قیمت آن نیز افزایش می یابد.

2. هزینه تولید

وزن تیرچه کرومیت مستقیماً بر هزینه تولید تأثیر می‌گذارد. مواد اولیه، فرآیند تولید، انرژی مصرفی و سایر هزینه‌های مرتبط با تولید تیرچه به وزن آن بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر وزن تیرچه افزایش یابد، هزینه مواد اولیه و انرژی مصرفی نیز افزایش می‌یابد.

3. هزینه حمل و نقل

وزن تیرچه تأثیر مستقیمی بر هزینه حمل و نقل دارد. هزینه حمل و نقل مواد اولیه، تیرچه‌های تولید شده و تیرچه‌های نهایی بر اساس وزن آن‌ها محاسبه می‌شود. بنابراین، پسافزایش وزن تیرچه افزایش هزینه‌ی حمل و نقل را نیز به دنبال دارد.

در تعیین قیمت تیرچه کرومیت، وزن به عنوان یکی از عوامل مهم در نظر گرفته می‌شود
در تعیین قیمت تیرچه کرومیت، وزن به عنوان یکی از عوامل مهم در نظر گرفته می‌شود

سخن آخر

ما در این مقاله تاثیر وزن تیرچه کرومیت بر قیمت آن را بررسی کردیم. به طور کلی قیمت تیرچه کرومیت به اندازه تیرچه مرتبط است. هر چقدر طول تیرچه بیشتر باشد به دلیل افزایش تقویت در بال فوقانی و تحتانی، وزن تیرچه بیشتر و به طبع آن قیمت تیرچه نیز افزایش می‌یابد. در تعیین قیمت تیرچه کرومیت، وزن به عنوان یکی از عوامل مهم در نظر گرفته می‌شود. تولیدکنندگان و خریداران باید به دقت وزن تیرچه را در نظر بگیرند تا به بهینه‌سازی هزینه‌ها و ارزش افزوده محصول نهایی بپردازند. اگر شما قصد خرید تیرچه کرومیت را دارید می‌توانید، محصولات ما در «آهن بازار» را انتخاب کنید.

شرکت آهن بازار، گروهی از متخصصان صنعت فولاد هست که با تجربه و توانمندی‌های خود، به تامین و خرید محصولات فولادی در ایران می‌پردازد. این شرکت، با امکاناتی مانند انبار سرپوشیده به مساحت ۱۰ هزار مترمربع و ارائه گواهینامه‌های کیفیت، همواره به دنبال فراهم‌کردن محیط امن برای مشتریان و صنایع تولیدی است.

منبع: academyofcivi

Sohamarketing
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *