انواع توری پلاستیکی و کاربرد

انواع توری پلاستیکی و کاربرد

توری پلاستیکی یک محصول پلاستیکی است که توسط دستگاه و به روش تزریق پلاستیک تولید می‌شود. توری پلاستیکی دارای انواع مختلفی هستند که از نظر نوع چشمه ، ضخامت و کاربرد متفاوت هستند. در این مقاله قصد داریم کاربرد انواع توری پلاستیکی مانند توری مرغی پلاستیکی ، توری حصاری پلاستیکی ، توری بسته بندی و توری راشل را معرفی کنیم و کاربرد هر یک را توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

انواع توری پلاستیکی

توری‌های پلاستیکی در انواع مختلفی تولید می‌شوند. انواع توری پلاستیکی از نظر شکل چشمه ، ضخامت و کاربرد متفاوت می‌باشند که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

انواع توری پلاستیکی از نظر چشمه

انواع توری پلاستیکی معمولاً با چشمه‌های مختلفی تولید می‌شود که هر کدام برای کاربردهای خاصی مناسب هستند. برخی از نوع چشمه‌های توری پلاستیکی عبارتند از :

1. چشمه مربعی : انواع توری پلاستیکی دارای چشمه‌های مربعی ، برای بسته‌بندی قطعات الکترونیکی و در صنایع کشاورزی استفاده می‌شوند.

2. چشمه مثلثی : انواع توری پلاستیکی دارای چشمه‌های مثلثی ، برای بسته‌بندی مواد غذایی و لوازمی مانند شامپو و صابون مورد استفاده قرار می‌گیرند.

3. چشمه مستطیل : انواع توری پلاستیکی دارای چشمه‌های مستطیلی ، در صنایع ساختمانی و فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

4. چشمه شش ضلعی : انواع توری پلاستیکی دارای چشمه‌های شش ضلعی ، برای مرغداری و حفاظت از حیوانات و گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

توجه داشته باشید سایز چشمه‌ها با یکدیگر متفاوت است و از سایز 6 میلیمتر تا 2 سانتی متر در بازار موجود می‌باشد.

این نوع توری‌های پلاستیکی به دلیل خواص مختلف که دارند ، در صنایع مختلفی از جمله بسته بندی ، حمل و نقل ، ساختمانی و کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع توری پلاستیکی و کاربرد

انواع توری پلاستیکی از نظر ضخامت و ابعاد

انواع توری پلاستیکی ، در عرض‌های متفاوت مانند 1 و 2 متر ، و در طول‌های متفاوت که معمولا 30 سانتی متر است تولید می‌شوند.

ضخامت توری پلاستیکی بسته به نوع مصرف و کاربرد آن نیز می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال ، توری پلاستیکی با ضخامت کمتر ممکن است برای استفاده در تولید سبد و جعبه‌های خرید و کاربردهای سبکتر دیگر مناسب باشد، در حالی که توری پلاستیکی با ضخامت بیشتر برای استفاده در ساخت کیسه‌های بزرگ و حصارکشی مناسب است.

انواع توری پلاستیکی از نظر ضخامت یا به اصطلاح گوشته توری نیز متفاوت می‌باشند و شما با توجه به نیاز خود باید اندازه ضخامت آن را مشخص کنید.

به عنوان مثال : اگر نیاز شما به توری پلاستیکی به عنوان حصار یا محافظ باشد ، قطعا باید یک جنس ضخیم با خاصیت انعطاف کم انتخاب کنید. اما اگر برای بسته بندی میوه یا شامپو از آن استفاده می‌کنید باید یک جنس انعطاف پذیر و ضخامت پایین را انتخاب کنید.

انواع توری پلاستیکی از نظر کاربرد

همانطور که در مطالب بالا خواندید توری پلاستیکی دارای انواع مختلفی است که از نظر شکل و اندازه چشمه ، ضخامت متفاوت است که این تفاوت‌ها کاربرد انواع توری پلاستیکی را متفاوت می‌کند. در ادامه به معرفی چند نوع رایج توری پلاستیکی می‌پردازیم که هر یک با توجه به شکل و ضخامت خود ، برای کاربردهای متفاوتی ایده آل هستند.

توری پلاستیکی مرغی

توری مرغی پلاستیکی ، یکی از انواع توری پلاستیکی است که عمدتاً در صنایع دامداری و طیور مورد استفاده قرار می‌گیرد. این توری‌ها به عنوان لایه پوششی سطوح بازی ، شبکه‌های جداکننده ، حفاظ‌های مرغداری ، پوشش قفس‌های طیور و همچنین بسته بندی غذای دام‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

توری مرغی پلاستیکی به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی و حفظ شکل ، بهترین انتخاب برای محیط‌های مرطوب و خوردنی است. همچنین این نوع توری ، سبک و با وزن کمی بوده و از نظر شکل‌پذیری و قابلیت هندسه‌بندی نیز بسیار مناسب است.

از دیگر مزایای توری مرغی پلاستیکی می‌توان به مقاومت در برابر نور خورشید ، عوامل جوی و غیر قابل شکستگی این نوع توری اشاره کرد. به همین دلیل ، این نوع توری ، در طول دوره عمر استفاده خود همچنان به حالت اولیه خود باقی می‌ماند و باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های نگهداری و تعمیرات می‌شود.

انواع توری پلاستیکی و کاربرد

توری پلاستیکی حصاری

توری حصاری پلاستیکی ، یکی از انواع توری پلاستیکی است که به منظور ساخت حصار و فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این توری‌ها از پلیمرهایی مانند پلی‌وینیل کلراید (PVC) و پلی‌پروپیلن (PP) ساخته می‌شوند و به دلیل ویژگی‌هایی مانند مقاومت در برابر خوردگی ، آب و هوا ، رطوبت ، نور خورشید و شکستگی ، محبوبیت زیادی برای ساخت حصار در فضای باز دارند.

توری حصاری پلاستیکی عمدتاً برای ساخت حصارهای محیطی ، حصارهای حیوانی ، حصارهای باغ‌ها و مزارع ، حصارهای میدان ورزشی و حصارهای صنعتی استفاده می‌شود. این نوع توری به دلیل وزن کم ، نصب و نگهداری آسان ، مقاومت در برابر رطوبت ، خوردگی و حفظ شکل ، قابلیت شفافیت و انعطاف پذیری بالا ، در مقایسه با حصارهای فلزی ، چوبی و سنگی ، بهترین گزینه است.

به دلیل سهولت و سرعت نصب ، توری حصاری پلاستیکی معمولاً در پروژه‌های ساختمانی و تجاری که به سرعت باید احاطه شوند مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این نوع توری ، قابلیت خمش و تغییر شکل را دارد و برای احاطه مناطقی با تناوب‌های شکل‌های غیرمنظم ، کاربرد بیشتری دارد.

انواع توری پلاستیکی و کاربرد

توری بسته بندی

توری بسته‌بندی یکی از انواع توری پلاستیکی است که معمولاً از پلاستیک سبک تهیه می‌شود و دارای سوراخ‌های ریزی است که در طول سطح آن قرار دارند. این سوراخ‌ها که چشمه نام دارد ، به منظور محافظت از بدنه محصول ، جلوگیری از خشک شدن و تهویه مناسب هوای محصولات و همچنین حفاظت از آنها در برابر ضربه ، خراشیدگی و شکستگی استفاده می‌شود.

توری بسته‌بندی در بسته‌بندی انواع محصولاتی مانند لوازم الکترونیکی ، لوازم خانگی ، صنایع غذایی ، لوازم ورزشی ، وسایل پزشکی و .. به کار می‌رود. این نوع بسته‌بندی به دلیل خواص خود به عنوان یک روش ارزان و موثر برای حفاظت از محصولات در حمل و نقل و انبار‌داری مورد استفاده قرار می‌گیرد. به علاوه ، توری بسته‌بندی قابلیت بازیافت دارد و به عنوان یک روش سازگار با محیط زیست نیز شناخته می‌شود.

انواع توری پلاستیکی و کاربرد

توری پلاستیکی راشل

توری پلاستیکی راشل یک نوع توری سبک و مقاوم است که از پلی اتیلن ساخته شده که بسیار منعطف و با دوام است و به دلیل ویژگی‌هایی مانند انعطاف ، مقاومت و در عین حال قیمت مناسب ، در بسته بندی انواع محصولات کشاورزی مانند میوه‌ها و سیفی جات ، گردو و خرما مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع توری دارای دو نوع ضخامت و بافت می‌باشد که به آن توری پیازس هم گفته می‌شود.

انواع توری پلاستیکی و کاربرد

کلام آخر

توری‌های پلاستیکی به نسبت توری‌های فلزی به دلیل مزایایی از قبیل وزن سبک ، مقاومت در برابر خوردگی ، مقاومت در برابر سرما و گرما و قابلیت تولید در سایزهای گوناگون ، در پروژه‌های صنعتی زیادی به کار برده می‌شود. در واقع مهم‌ترین مزیت توری پلاستیکی در مقابل توری فلزی وزن ، قیمت و مقاومت بالا در برابر خوردگی است که در مناطق مرطوب بسیار هائز اهمیت است.

توری پلاستیکی دارای انواع مختلفی می‌باشد که در نوع چشمه ، ضخامت و کارایی متفاوت می‌باشند. از توری‌های پلاستیکی با چشمه‌های بزرگتر و ضخامت بیشتر ، برای حصارکشی و از توری‌های پلاستیکی با چشمه‌های کوچک‌تر و ضخامت کمتر برای فیلترینگ و جلوگیری از ورود حشرات استفاده می‌شود.

امیدواریم مطلب فوق برایتان مفید واقع شده باشد.

support
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *